Dubysos aukštupio school

„What you want to bring into life, you must first bring into school“
- Wilhelm von Humboldt

Rugpjūčio mėnesį baigiamas vykdyti du metus trukęs fizinį aktyvumą skatinantis projektas ,,Sportuojame kartu“

Sportavome ir sportuosime kartu

Rugpjūčio mėnesį baigiamas vykdyti du metus trukęs fizinį aktyvumą skatinantis projektas ,,Sportuojame kartu“ (Nr. SRF-FAV-2020-1-0162). Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Į projekto veiklas buvo įtrauktos Šiaulių rajono kaimiškojoje ir Bubių seniūnijoje gyvenančios šeimos. Ne tik jaunimas, bet ir vyresni vietos bendruomenės nariai turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis sporto šakomis, dalyvauti siūlomuose sportiniuose užsiėmimuose, renginiuose, sveikai leisti laisvalaikį. Nors sėkmingam projekto vykdymui patrukdė pandeminė situacija, tačiau į fizinį aktyvumą skatinančias veiklas, vieni labiau, kiti mažiau, įsitraukė apie 500 dalyvių. Projekto įgyvendinimui puikiai tiko BMX (mažųjų dviračių) trasa, esanti Aukštelkėje, Bubiuose – vandens telkinys, Kurtuvėnuose – vaizdingos regioninio parko erdvės, prie mokyklų esantys sporto aikštynai. Iš anksto sudarytos dalyvių grupės vyko į plaukimo bei irklavimo užsiėmimus Šiauliuose. Buvo organizuotas nemokamas dalyvių pavėžėjimas. Dubysos aukštupio mokyklos sporto entuziastams projektą vykdyti padėjo profesionalūs BMX, plaukimo, irklavimo, orientacinio sporto bei regbio treneriai.
Projekto vykdymo metu dalyviai ne tik išbandė save skirtingose sporto šakose, stiprino sveikatą, tuo pačiu buvo stiprinami bendruomeniški ryšiai tarp mokyklų, sporto klubų bei vietos bendruomenėse.

Fizinį aktyvumą skatinantys užsiėmimai, renginiai numatomi ir šiais mokslo metais. Bus tęsiamos BMX, regbio treniruotės. Vietos bendruomenės nariai galės naudotis prie mokyklų įrengtais sporto aikštynais, treniruokliais, Bubiuose esančia modernia sporto sale.

Projekto koordinatorė Laima Benikasienė